שמי ענבל אורון עדי-נוה

מאז שאני זוכרת את עצמי עסקתי בחקר ולימוד אודות עצמי והסביבה. כבר בתור ילדה התבוננתי תמיד על אירועי חיי, כאילו מבחוץ, ניסיתי להבין מי אני, איך אני בוחרת את הדרכים שאותן אני בוחרת, איך אחרים בוחרים את דרכם, ובעצם הייתי כבר אז סוג של 'חוקרת פנימית'.

החיבור בין אהבתי הגדולה לחקר הפנימי ואהבתי הייחודית לאנשים באשר הם, הביאה אותי לשלב בין השניים. כך נולדה בעצם גישת ענבלים.

ברבות השנים, המסע שלי התרחב, ונע בין עולמות מאוד מעשיים, לעולמות הרגש והרוח. 25 שנים הייתי יועצת ארגונית, וליוויתי עשרות מנהלים וארגונים אל מול מערכות ואתגרי מציאות, תוך שאני מסייעת להם להתנהל במצבים מורכבים ומאתגרים, אך גם ביומיום הרגיל. תמיד האמנתי שמנהל טוב הינו אדם שמוכן להקשיב פנימה, לאמת הפנימית שלו ומשם להיות פנוי לניהול היחסים עם  כפיפים והקולגות איתם הוא עובד.

למדתי רבות גם אודות כוחה של המסגרת לנהל את התודעה שלנו וכוח התודעה לבחור ולנוע למול אתגרי המציאות. זה מה שהוביל אותי להתחיל וללוות גם אנשים פרטיים, צוותי טיפול וצוותים מקצועיים אחרים, סטודנטים, אימהות ועוד.

לאורך השנים הוספתי להשכלתי הגבוהה בתחום הניהול והארגון מגוון של שיטות ותורות. למדתי הנחיית צוותים, תורות שינוי ושיפור תהליכים, תקשורת בינאישית , אימון סאטי, טיפול זוגי ועוד.

המפגש האישי שלי עם האימהות כאשר התרחבה משפחתי, המעבר שלי לישוב קהילתי במערב הנגב, וכמה משברים שיצא לי לחוות באופן אישי, בהם תאונה דרכים קשה, כל אלו הפגישו אותי עם חלקים עמוקים ומכאובים פנימיים, אשר סימנו לי שאכן המסע הפנימי שלי רק הולך ומתרחב.

המשכתי את החקירה הפנימית ואת לימודיי, הרחבתי את הידע הפנימי על תורות ותפיסות חדשות מעולם הרוח, מדעי השם, מיינדפולנס ,בודהיזם, ושפת אם- באמצעות כתבי הרב קוק, ובעשור האחרון גם הוסמכתי כפסיכותרפיסטית גופנית, עם התמחות ייחודית בשיטת הביוסינתזה (אינטגרציה בין קיום גופני, חוויה נפשית ומהות רוחנית).

המסע האישי שלי לצד ההעשרה של ארגז הכלים שלי כל העת, הובילו אותי להקים את מרכז ענבלים, תוך שאני ממשיכה לפתח את גישת ענבלים.

גישת ענבלים מסייעת לאנשים להתחבר אל עצמם באופן מדויק יותר, לזהות את המקור לדברים המעכבים אותם, ולהוביל אותם לצמיחה מחודשת ואותנטית – תוך נאמנות לעצמם ולשאיפותיהם האמיתיות. הגישה מבוססת על שילוב בין תורות וגישות מעולמות שונים, מה שמאפשר התאמה אישית שלה לכל אדם, וכן מתן סט רלוונטי של כלים מעשיים ליישום ולהגשמה בחיי היומיום  – מהלכה למעשה.

בעבודה עם אנשים, ארגונים, מטפלים וצוותים, וכמטפלת בקליניקה, אני שוזרת את כל הכלים שרכשתי לתוך גישת ענבלים.

אני פוגשת אנשים בצמתים משמעותיים בחייהם ויש לי הזכות לעזור להם להביט על עולמם מנקודת מבט רעננה, להתבונן על השיעורים שהחיים זימנו ומזמנים להם, ולהבין כיצד ניתן להפוך 'שיעורים' אלו לצמיחה ושלווה פנימיים, בצד התמודדות טובה יותר עם הסביבות החיצוניות.

גישת ענבלים מסייעת לאנשים להתחבר אל עצמם באופן מדויק יותר, לזהות את המקור לדברים המעכבים אותם, ולהוביל אותם לצמיחה מחודשת ואותנטית – תוך נאמנות לעצמם ולשאיפותיהם האמיתיות.