ליווי מנהלות ומנהלים – להתבונן לעומק, להתחבר, להתפתח

 

"כל החיים רק שאפתי להתקדם ולעלות בתפקידי הניהול, עכשיו כשאין לי יותר לאן להתקדם, אני עדין מרגיש לא
מאושר, שמשהו חסר, אני מבין שכנראה אני צריך לעבוד על "לעשות" שלום עם עצמי…"

כך אמר לי פעם מנהל בדרג בכיר מאוד בהגיעו אלי לליווי.

ליווי אישי של מנהלים ומנהלות (בכל דרג) הוא אחד התחומים המרכזיים והמרתקים ביותר בקליניקה שלי. מניסיון רב שנים בעבודה עם דרג ניהולי אני יכולה להעיד עד כמה יש קשר בין האתגרים העומדים בפני מנהלות ומנהלים בתחום יעדים וביצועים, ניהול ותקשורת לבין הבנת הנפש והדפוסים שלנו.

לבד בפסגה – על בדידות ואתגרים של מנהלים ומנהלות בכירים

כמנהלים ומנהלות הנכם נדרשים לבחון את עצמכם ולהשתפר כל הזמן. אתם נמדדים ללא הרף – תוצאות  ארגוניות, ניהול העובדים וכן מול הקולגות שלכם. אתם עומדים בעומסים בלתי הגיוניים, יעדים ומדידה לכל דבר.

ככל שאתם יותר בכירים, כך אתם עשויים לחוש יותר ויותר בודדים. ככל שאתם יותר בכירים – כך הדרישות והציפיות שלכם מעצמכם ושל הארגון מכם – רק גדלות.

היסוד החשוב ביותר בעיני בליווי מנהלות ומנהלים הוא הדרך שאנו עושים יחד – יד ביד. זה הבסיס הכי חשוב – האמון, הבטחון, ההזנה, השותפות, כדי שמעבר להתמודדות ולמתן כלים – תרגישו קודם כל שאינכם לבד.

המקצועי, האישי והרגשי – הכל חוזר למערכות יחסים

רבים מאתגרי הניהול הם פונקציה של ניהול מערכות היחסים שלנו, הן בחיים האישיים והן בחיינו המקצועיים.

חווית תקיעות, קושי, חוסר שביעות רצון ואף ביצועים נמוכים, כולם מבקשים מאיתנו להתבונן לעומק מערכות היחסים והתקשורת אותה אנו מנהלים.

קושי שהנך חווה מול קולגה או כפיף הוא בהרבה מקרים גם קושי שפגשת או יעלה בעתיד בתחומים אחרים של חייך. מערכת היחסים שלך עם עצמך ועם האחר היא מימד מרכזי בתהליך ומשמשת בידינו מצפן להבין לעומק איך קושי ממוקד משקף משהו עמוק יותר, איך אתגר נוכחי מזמין לעבודה רחבה יותר ממה שנראה.

זו גם הסיבה שהשילוב של כלים טיפוליים ועבודת עומק טיפולית עם עבודה מערכתית וכלים של ייעוץ ארגוני מאפשרים תהליך עמוק יותר, יעיל יותר, אשר מביא לתוצאות אישיות ומקצועיות טובות יותר בכל תחומי החיים.

אודות תהליך הליווי

הליווי האישי שלי למנהלות ומנהלים משלב בין כלים ארגוניים, ראייה מערכתית ועבודה טיפולית. אני עוזרת למנהלים להקשיב לעצמם ומשם למצוא את הדרך הייחודית להם.

אני אוהבת ללוות מנהלים ומנהלות. אני אוהבת את השילוב בין האישי והמקצועי, בין הרגשי והאינטלקטואלי, בין חזון ליעדים, בין מהות לערכים.

במשך 20 שנים עבדתי כיועצת ארגונית עם מנהלים מדרג זוטר ועד דרגים בכירים. בהמשך דרכי ככל שהעמקתי בלימודי הפסיכותרפיה וככל שרכשתי עוד כלים טיפוליים – התחלתי לשלב את העבודה הטיפולית בתהליכי הייעוץ ומאז אני נוכחת כמה השילוב הזה נכון, מעצים, ונפלא – הן עבורי והן עבור מנהלים ומנהלות שאני מלווה.

למי הליווי שלי מתאים?

התהליך והליווי האישי שלי מתאימים למנהלים בכירים אשר מצויים בקונפליקט או קושי בניהול שלהם מול קולגות עמיתים, לקוחות וכפיפים. כמו כן, התהליך והליווי מתאימים לכל מנהלת ומנהל אשר חווים חוסר איזון בין החיים האישיים למקצועיים, ונתקלים בדפוס או קושי חוזר בקריירה, בעבודה ובבית.

אבל מה זה קושי בעצם? בעיני זו כל חוויה של תסכול, תקיעות או תחושת של פער בין הרצון למציאות, אתגרים בהתמודדות בתחומים מגוונים כגון: מניהול הצוות, תקשורת בינאישית, התמודדות עם ציפיות ויעדים, תחושות עומס וסטרס, תחושות משבר ותחושה מרכזית בחיים שמשהו לא עובד, שמשהו חסר.

איך זה עובד? מה קורה בתהליך?

בתחילת התהליך נכיר לעומק, נדבר על קשיים ומשאלות לשינוי, ניצור בסיס של אמון ובטחון, נחזק את התחושה שאינך לבד ואט אט נרד לעומק – נתבונן על נושאים ותמות מרכזיות בחיים המקצועיים והאישיים.

במהלך המפגשים בינינו נבחן אתגרים וקשיים שעולים, נבחן מערכות יחסים עם קולגות, כפיפים ובני משפחה, נזהה ביחד דפוסים, תפיסות פנימיות, אמונות ותבניות רגשיות ונראה כיצד הם פועלים בך, מה הם מבקשים.

בין היתר, נתבונן ונבדוק – מה חוזר על עצמו בקריירה ובחיים האישיים?
מה מרגיש לך תקוע או חוזר תמיד לאותה נקודה?
ההתבוננות שלנו היא תמיד בהקשבה כפולה: פנימה – אל האני, האמונות, הדפוסים והתפיסות, המהות והמשאלות, והחוצה – אל המציאות המורכבת, היחסים, דפוסי הניהול וההתנהלות בחיים.

חיבור למשאבים, מקורות כח, חזון וערכים

לא רק על קושי, דפוסים ואתגרים נתבונן ונעבוד ביחד. החיים הם הרבה יותר מהקושי שאנו פוגשים. לצד כל קושי יש הזדמנות לדיוק ושיפור, לצד כל אתגר יש אפשרות להתפתחות והתרחבות.

אני מאמינה שאי אפשר לטפל בקושי או בדפוס חוזר מבלי לחזק את המשאבים, את הכוחות הפנימיים, בלי להתחבר לעומק המהות שלנו – החזון, האיכויות, הערכים. לכן, במקביל להתבוננות המשותפת והעבודה על קשיים ואתגרים נחזק ונעמיק את המשאבים שלך, את החיבור שלך לעצמך, נחזור ונתחבר לאיכויות והמתנות שיש בך, ניגע בעומק המהות והשליחות שלך בעולם.

נעשה למהות ולפנימיות שלך, למשאלות לבך – יותר ויותר מקום.

אני מאמינה שמנהל שטוב לו בתוכו ובחייו, הוא מנהל טוב יותר לארגון ולעובדיו.
אני יודעת מניסיון שככל שמנהל או מנהלת (וכל אדם) יהיו מחוברים יותר לעצמם ולמהות הפנימית שלהם, לערכים ולמה שחשוב להם להגשים ולהשיג – ככה יהיה להם טבעי ופשוט יותר להתמודד עם אתגרים, להתפתח, להרגיש מלאים ומסופקים יותר – לכבוש יעדים ולהגשים משאלות.

אני מזמינה אתכם לבוא לתהליך: להתבונן יחד, להקשיב פנימה והחוצה, לרכוש כלים מערכתיים, מקצועיים ורגשיים לחיים מלאים יותר – בקריירה ובכל תחום.

אשמח ללוות אתכם.

ענבל.

 

שתפו:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email