חרדת בחינות וליווי סטודנטים

סטודנטים רבים, חווים את תקופת הלימודים כתקופה רוויית לחצים בהם הם חווים התמודדות יומיומית עם אתגרים. אלו מייצרים מערכת לחצים רחבה הנוגעת לתחומי חיים מרכזיים, בהם: תפיסת הזהות האישית, זוגיות, בחירת קריירה, עצמאות  והיפרדות הדרגתית מהמשפחה הגרעינית, במובנים מסוימים.
התקופה הסטודנטיאלית היא לרוב 'תקופת מעבר' משמעותית. לאחר שנים של מסלולים ומסגרות ברורים ותחומים, מוצאים את עצמם הסטודנטים 'תלושים', לפתע הם מבוגרים האחראים על עצמם, והם ניצבים אל מול ציפיות גבוהות של הסובבים אותם ושל עצמם, כאלו שלא תמיד הם מרגישים שהם יוכלו לעמוד בהם.
וכך, חרדת הבחינות אשר פתאום מתפרצת, היא פעמים רבות סימפטום לכל יתר ההתמודדויות והלחץ שהסטודנט חווה. לכן היא מהווה חלון אל נפשו ולעתים קרובות אנו מגלים כי לצד הסיפוק, החוויות הרבות וההתפתחות שתקופה זו מגיעה, הסטודנט חש חרדה שמאיימת לרסק את תמונות החיים בה הוא רוצה לאחוז, או שמצפים ממנו לאחוז. בשל אלו, תהליך טיפולי בתקופה זו הוא בעל ערך ומשמעות רבים גם להווה וגם להמשך הדרך.

אז מה ניתן לעשות:

בתהליכי טיפול בחרדת בחינות, ניתנים לסטודנט כלים מגוונים להתמודדות עם חרדה ולהתנהלות מולה, וזאת בהתאמה אישית לצרכיו, אישיותו וחוויותיו.

התהליך הוא אינטגרטיבי, ומשלב מתודות מגוונות מהתחום הגופני, הרגשי, ההתנהגותי והמנטלי, המאפשרים גם הורדה של הלחץ וגם שינוי של הפרספקטיבה ונקודת המבט. באופן זה הסטודנט גם חווה הפחתה משמעותית של החרדות וגם פנוי לראות את התמונה הרחבה על מנת לייצר בחירות נבונות ומותאמות לו, להמשך מסע חייו.

מוזמנים לשריין מקום או לבחון התאמה לתהליך המדויק עבורכם:

פרטני – טיפול המשלב כלים להתמודדות למול החרדה ואתגרי היום יום.

סדנת "עומדים במבחן" – סדנה לסטודנטים להקניית מיומנויות להתמודדות עם לחץ וחרדת מבחנים ובמטלות התואר.