גישת ענבלים​

רבים מאיתנו רצים במסלול חייהם על אוטומט, מבלי לעצור לרגע ולנסות להבין לעבר מה אנחנו רצים ומדוע ?
לא אחת, אנו פוגשים בתוך המירוץ הזה תחושת חוסר שלמות, ריקנות מסוימת, או משהו שמרגיש שהוא פשוט לא אנחנו.
גישת ענבלים קוראת לנו לעצור לרגע, להתחבר פנימה, להקשיב לקול הפנימי, כל אחד ומורכבותו הייחודית, כל אחד ואתגריו, להבין, לחדד, ואז לצאת מדויקים ומועצמים אל המשך אתגרי החיים.  בכוחות מחודשים, וחשוב מכך – תוך בחירת הדרך.
האמונה בבסיס הגישה היא כי אנחנו מתפתחים כל הזמן באמצעות אתגרים שהחיים מזמנים לנו.  'שיעורים' אלו מסייעים לנו להתעצב ולצמוח, באם אנו מודעים להם, בוחרים להביט בהם מנקודת מבט חיובית ובונה, מבינים את תפקידם בעיצובנו ומקבלים אותם באהבה.
גישת ענבלים מאמינה בדרך. מאמינה שלדרך יש תפקיד, ושכל אדם יכול להוביל את עצמו לאיזון טוב יותר, לאושר ולאמונה בטוב ובחיובי.
אנו מאמינים כי בכל אדם יש פוטנציאל לריפוי עמוק, ותשומת הלב שלנו הינה למשאבים שבנו.
השיטה מתמקדת בבניית גשרים המאפשרים זרימה בארבעת המימדים: גופני, מנטלי, נפשי ורוחני.
בענבלים אנו נותנים מרחב שבו ניתן לבצע עצירה, התבוננות, גזירת תובנות ודיוק מסלול להמשך הדרך, הכל תוך כדי מתן כלים להתנהלות בתוך מצבים מאתגרים ומלחיצים, והפיכת הקושי לדרייב.

עצירה
עוצרים את האוטומציה. של הדפוס הפופולארי 'לרוץ בלי לדעת לאן'. עצירה של דפוסי היומיום האוטומטיים, של הרעש, של היעדר הזמן לחשוב או להתבונן.

התבוננות
מביטים פנימה והחוצה. מבט מהצד על מי שאני היום, העלאה למודעות וחשיבה.
חיבור והקשבה לקול הפנימי דרך הגוף, התחושות והרגשות העמוקים ביותר שלנו, בשילוב מבט חיצוני הבוחן את מציאות חיינו – כלכלית, חברתית, יחסים, קריירה ועוד.
הבנה של מי אני היום ומחשבות ראשוניות על מי אני רוצה להיות.

תובנות ודיוק המסלול
זהו שלב מעשי וחשוב. לומדים להתנהל בתוך משברים, למצוא את נקודות האיזון ולהתחבר לכוחות ומשאבים שבתוכנו. לומדים להפוך את הקושי והלחצים לדרייב ולכוח מניע. מתרגלים כיצד לגזור תובנות ממצבים ואיך לדייק לעצמנו (בעצמנו) את המסלול, היום ובהמשך הדרך.